Termékek Menü

Férfi intim torna leírás

Amíg minden jól működik, addig nem gondolunk arra, hogy a szövetek veszítenek fiatalos erejükből, az idegpályák lustulnak, az erek meszesednek, tágulnak, kötőszövet egyre kevésbé rugalmas. A szöveti eltéréseken túl a férfiak nemisége is sérülékeny, mely védelemre szorul (párkapcsolaton belül ez közös érdek).

Az egészséges szerveket és funkciókat érdemes védeni, hogy örömünk teljen benne.  A foglalkozás elején kérdőívet töltenek ki a résztvevők. Ebből értesülök arról, hogy ki az, akinek már vannak problémái, illetve ki az, aki megelőzni jött.

Ez alapján mindenki egyéni programot kap. A foglalkozás során megtanulják az összes medencealapi izom hatékony tréningjét (gyorsaság-, állóképesség-, erő- és irányítottságot fejlesztő gyakorlatokat).

A foglalkozás során hallanak a résztvevők arról is, hogy miként őrizhető meg az alhas ereje, milyen életvezetésbeli hibákat követnek el, melyek kihatással vannak az alhas egészségére. Ez az egészségvédő foglalkozás minden életkorban sikerrel elvégezhető, és az elsajátított tréninget hasonlóképpen érdemes beépíteni a mindennapokba, mint a fogmosást.

A gyengülésnek a következő tünetei lehetnek (akár már fiatalon is):

  • az erekció során a hímvessző tompább szöget zár be a hasfallal, mint korábban,
  • a vizelet nem üríthető olyan messzire, mint korábban (ez fürdőszobai körülmények között nehezen ellenőrizhető)
  • magömlésnél a sperma kevésbé erőteljesen lövell,
  • az utolsó vizeletcseppek lustán ürülnek,
  • a here felpuhult,
  • a potencia és a magömlés nehezen szabályozható,
  • a végbél záróizma kevésbé áll ellen a nyomásnak, esetleg széklettel szennyeződik az alsónemű,
  • visszértágulat jelenik meg a here és a végbél környékén (aranyér).

A tréning végzésével elérhető:

<  a potencia növelése, irányítottságának megtartása, fokozása (potenciabiztonság, potenciakontroll, potenciavédelem),

<  a szexuális teljesítmény növelése,

<  a hímvessző, a végbél és a prosztata védelmét segítő izom erősítése,

<  a nemi szervek működési hatékonyságának fokozása (a here hormon- és spermatermelő funkciójának növelése),

<  a magömlés szabályozásának fokozása (főleg korai magömlés esetén),

<  gáti erek védelme, a vérkeringés fokozása,

<  könyebben székletürítés.

  • potencia képessége ↑
  • korai magömlés ↓
  • vizelet, sperma kiürülése  ↑
  • zárási képesség  ↑
  • prosztata funkciója  ↑
  • here hormon, hímivarsejt termelőképessége  ↑
  • hímvessző erekciós magassága  ↑
  • gyulladási hajlam  ↓
  • aranyér  ↓

A foglalkozáson sokat tanulunk a női alhas rejtelmeiről is (orgazmus sajátosságai, G-pont, nők védelme, szexuális sajátosságaik a férfiakhoz képest.) Ezeket én, mint női tréner igen hitelesen tudom átadni!

A prosztata megbetegedései

A betegség kialakulásának több teóriája ismeretes, mint hormonszint változás, csökkent prosztata sejtelhalás, vagy olyan őssejtek jelenléte, mely proliferációhoz, vagyis fokozott sejt termelődéshez vezet. A pontos okot még napjainkban is kutatják.

A kórkép az idősebb férfiak egyik leggyakoribb megbetegedése, mely általában legkorábban 45 év felett jelentkezik. A kor előrehaladtával gyakorisága exponenciálisan emelkedik. A 80 év körüli férfiakban a betegség előfordulásának gyakorisága a 90%-ot is elérheti. A betegségre utaló panaszok változatosak. Súlyosságuk nem feltétlenül van egyenes arányban a betegséggel.

Leggyakoribb panaszok:

  • Nehezen induló vizelés
  • A vizelési idő megnyúlása
  • Nehéz vizelés
  • A vizeletsugár megszakadása
  • Csak préselésre elinduló vizelés
  • Gyakori vizelés
  • Gyakori éjszakai vizelés
  • Parancsoló vizeletürítés
  • Vizeletürítést követő teltség érzés (elégtelen vizelettávozás)
  • A vizeletsugár vastagságának csökkenése
  • Vizelet utáni csöpögés
  • Vizelési inger visszatartásának nehézsége

Amennyiben fenti panaszok egyike vagy több együttesen jelentkezik, akkor javasolt urológus felkeresése. A betegség enyhe formája,  gyógyhatású termékekkel is megszüntethetők, a súlyosabb állapotok megelőzésére lehetőség van.

A korai magömlés

A korai magömlés eléggé képlékenyen értelmezhető fogalom, mert viszonylagos. Viszonylagos, mert egy percek alatt bekövetkező magömlés sem okoz semmi fennakadást a kapcsolatban, amennyiben a partnernek ez idő alatt orgazmusa volt, ám egy hosszú idő után bekövetkező ejakuláció is lehet az adott partnerhez képest korai, ha annak orgazmusa később következik be.

A korai magömlést, amikor az ejakuláció gyorsan (néhány másodpercen vagy néhány percen belül) bekövetkezik, általában két csoportba osztjuk:

az egyik az eredendően meglévő,

a másik a kialakult.

A folyamat megértéséhez tudni kell, hogy a magömlés a makk (hímvessző feje) mechanikus ingerlésének hatására következik be, ez akár merevedés hiányában vagy részleges merevedés esetén is bekövetkezhet felfokozott ingerületi állapot hatására.

Az utólag kialakult korai magömlés sokszor a kezdődő merevedési zavarhoz társul. Ilyenkor a páciens a gyengülő merevedést fokozott koncentrációval próbálja fenntartani, ill. erősíteni, és erre a felfokozott ingerületi állapot hatására következik be hamarább a magömlés.

Okok:

  • Pszichés okok
  • Beidegzési zavar (fokozott ingerállapot)
  • Gyulladások (prosztata, ondóhólyag-gyulladás) 

Kezelés:

Ha gyulladásos tünetekkel állunk szemben, akkor értelemszerűen azt kell kezelni, és ezek elmúltával a magömlés ideje is normalizálódik.

    Ha a fent említett módon kezdődő potenciazavar okozza, akkor a potenciazavart kell kezelni, s ez manapság tökéletesen megoldható.

    Nehezebb a helyzet a ''mindig is volt'' korai magömléssel, mert ebben az esetben az idegrendszer erre van beállítva, ám ilyenkor is több lehetőség adódik.

    Az egyik az ingerület csökkentése. Ez történhet óvszerrel is, mivel az csökkenti a makkot ért ingerek intenzitását, valamint történhet érzéstelenítő krémek, ill. sprayk használatával.

    A közösülés előtt érzéstelenített makk nem továbbítja a fizikai ingereket, ezért a válasz (magömlés) sem érkezik meg, csak később, a hatás múltával.

    Vannak kevés mellékhatással bíró szorongásoldó gyógyszerek is, melyeket enyhe depresszióban használnak, hangulatjavítóként. Ezeknek ismert mellékhatása a magömlés idejének kitolása.

Herevisszér tágulat

Megnyúlt, megvastagodott, kanyargós vénák tömege a herezacskóban. Többnyire a herezacskó bal oldalán fordul elő a tágult visszerek megjelenése, ami a herezacskó lágy tapintatú duzzanatában mutatkozik meg. Az elváltozás álló helyzetben feltűnő, fekvő helyzetben nem látszik, mert lecsökken a tágult vénákban áramló vér nyomása. A varicokele, amely néha a medencében futó vénák elzáródásának jele, hozzájárulhat a meddőség kialakulásához.

Eltűnt, elromlott apasejtek

Az andrológusok tapasztalták azt is, hogy az elmúlt évtizedekben Európában, illetve a világ fejlett országaiban a férfiak megtermékenyítő képessége rohamosan romlott, kivéve Finnországot. A férfiak spermaszáma felére, harmadára csökkent, ebben a helytelen életmód mellett a környezeti ártalmak is szerepet játszanak, a fiataloknál pedig a csernobili atomkatasztrófa károsító hatása mutatkozik meg. Férfi meddőséget herevisszér-tágulat is okozhat, amit egyszerű orvosi fizikális vizsgálattal már a serdülőkor után fel lehetne ismerni.

    Ez a probléma ritkán okoz panaszt, az andrológus szerint azonban az iskolaorvosi hálózat megfelelő szűrővizsgálatával és a háziorvosok kellő odafigyelésével időben ki lehetne deríteni. Ezzel szemben általában csak akkor derül ki, hogy ez van a háttérben, amikor meddőség miatt keresik fel a férfiak az andrológiai szakrendelést. A baj műtéttel megszüntethető, majd ha van rá lehetőség, gyógyszerrel is lehet javítani a spermaképen. A megtermékenyítő képesség ugyan nem lesz tökéletes, a további romlást azonban meg lehet akadályozni.

    Így a mesterséges megtermékenyítés kevésbé bonyolult módon hajtható végre, de természetes körülmények között is bekövetkezhet várandóság.

A meddőség a populáció 10 százalékát érinti. Az ok körülbelül 40-40 százalékban oszlik meg a férfiak és a nők között, 10 százalékban mindkettőjüknél keresendő, a meddőség ugyancsak 10 százalékának az oka viszont ismeretlen.

Az Intim Torna a medencealap izmainak és kötőszövetes rendszerének megerősítését szolgálja. A torna elsajátításához mindössze 10 óra szükséges. Ez idő alatt a medencealapi izomzat minden fontos részének mozgatása megtanulható.

    A tanfolyam elején, a tanfolyamon résztvevők egy kérdőívet töltenek ki, ami alapján, a végén személyre szabott gyakorlatsort kapnak az otthoni tréninghez. Eleinte napi 10-15 percet vesz igénybe, később csak 5-6 percet. A rendszeresen végzett torna jó hatása már néhány héten belül érezhető.

Felszerelés:

  • A tornához nagyon lezser, laza, könnyed nadrágot érdemes hozni. (ne szorítsa le az izmokat a hasnál, a gátnál, és legyél nagyon elengedett abban a ruhában).
  • Rövid és hosszú ujjú felsőrészt.
  • Zokniban vagyunk és szükséges még egy törölköző, amit a polifoamra terítünk.

    A torna bármely életkorban elkezdhető. A gyakorlatok közti pihenő időkben a résztvevők az alhas egészségét biztosító életvezetési szokásokkal és információkkal ismerkednek meg, ami hozzájárulhat az egészségük fejlesztéséhez és a boldogabb családi élethez.

A tanfolyamok kis létszámú csoportokban, kellemes légkörben zajlanak. Szünetekben egy-egy pohár gyógytea mellett, valamint az órán megbeszéljük azokat a kérdéseket, amelyek már eddig is, vagy a tanfolyam alatt felmerültek.